İade Süreçleri & Kargo

Ürün iadesi ve değiştirme şartları hususunda, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yer alan hükümler uygulama alanı bulacak ve bu düzenlemeler esas alınacaktır.

İadesi kabul edilmeyen ürünler?
Hijyen sebebi ile küpeler, kişiye özel çalışılmış tasarım ürünler, standart dışı talep edilen ölçülü ürünler ve tahrip edilmiş, tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş ürünler.

İade süresi kaç gün?
İadesi kabul edilmeyen ürünler haricindeki ürünleri genel olarak tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren onbeş ( 15 ) günlük süre içinde size gelen tüm ambalaj ve poşet ile iade edebilirsiniz.

İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

  • Ürünün faturasının size gelen nüshalarının hepsi. Eğer e-arşiv faturası ile ulaştı ise, e-arşiv faturasının çıktısı.
  • 15 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin eksiksiz ve hasarsız, kutusu, hediyesi ve ambalajı ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Silverster Silver tarafından iade için gönderilen ürünler incelenir ve ürünün hasarsız, kullanılmamış ve eksiksiz olduğu tespit edildikten sonra iade kabul edilir. Ürünün kullanılmış olması ve ambalajı olmaması halinde iade kabul edilmez.

İadenizin kabul edilmesinin ardından iade bedelinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Nasıl iade edeceğim?
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi sipariş numarası, sipariş verilen isim ve soyisim ile birlikte bize bildirmeniz gerekmektedir. Bize info@silverstersilver.com ulaşabilirsiniz. Size en kısa süre içerisinde dönüş yapılıp kargo iade kargo kodu verilecektir. Size verilecek kargo kodu ile iade edilecek ürünü tarafımıza iletebilirsiniz. İade taleplerinde çift yön kargo ücreti alıcı tarafından ödenmektedir. Ürün ücret iadesi yapılırken kargo ücreti düşülerek iade işlemi yapılır. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Ürünlerde değişim nasıl yapabilirim?
Hijyen sebebi ile küpelerde değişim yapılamamaktadır. Değişecek ürünlerin hasarsız, kutusu ve ambalajı ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünlerin değişimi için sipariş numaranızı, sipariş verilen isim ve soyisim belirtilerek bizimle info@silverstersilver.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. Size verilecek kargo kodu ile değişecek ürünü tarafımıza iletebilirsiniz. Değişim taleplerinde çift yön kargo ücreti alıcı tarafından ödenmektedir. Talebe göre kargo ücreti aşağıda belirtilen banka hesabına hesaba havale yolu ile ödenebilir veya ürün ücretinden düşülebilir.

Shopping cart

750₺ ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo!

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Start typing to see products you are looking for.
Shop
Wishlist
0 items Cart
My account